Magazín FK Varnsdorf

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 02.10. | 16:00   /    FK Varnsdorf - FC Sellier & Bellot Vlašim
Fortuna
Fotbalservis.cz
TipSport

Žáci U 13

U13 - odehrála poslední zápas

FAŠV U13A - SOKOLOV 1:6,0:3

Dnešní utkání jsme rozehráli vcelku solidně, po vedoucí brance jsme rychle vyrovnali na 1:1 a vypadalo to, že odehrajeme další dobré utkání, pak ale přišlo několik pozičních chyb v naší obraně a bylo o výsledku rozhodnuto. Druhý zápas byl z naší strany lepší, kluci se snažili, bojovali, ale bylo vidět a v celé nahotě se ukázalo, že tomuto týmu chybí herní kondice a tím i kvalita. Kondiční připravenost je nízká a bude to hlavní věc, na které musíme začít makat. Není to jen o tom, co uděláme na tréninku, ale i o tom, co kluci budou dělat sami doma. Pokud nechceme hrát v žákovské lize druhé housle, musíme hodně přidat a my přidáme.

sestava: Farkaš, Pajkrt, Mann, Svatoň,Štefan, Rozbora, Jetmar, Podskalský, Ficzu, Šebek, Hladík, Hamada

Jedinou branku střelil Hamada

Zdeněk Heinzel

Sbohem Varnsdorfe, sbohem sezóno 2014/15
V dnešním horkém dopoledni jsme na domácím trávníku v posledním mistrovském zápase přivítali mužstvo Sokolova, které nám v podzimní sezoně uštědřilo jedenáct branek. Už od středy jsme řešili otázku soupisky, jelikož bylo tolik omluvenek, že jsme ještě těsně před utkáním vše narychlo měnili. Děčínská parta nakonec odjížděla pouze v 6 hráčích, protože někteří jedinci raději na fotbal jeli na výlet atd., osobně to považuji za nesportovní chování vůči všem a doporučuji jim, když je fotbal nebaví, aby se dali na individuální sport, tam totiž budou spoléhat jen sami na sebe, ve fotbale, který je kolektivním sportem, spoléháme jeden na druhého. Parta kluků z Varnsdorfu na tom nebyla o moc lépe, nakonec jsme si pomohli hráči z ročníku U12, před kterými smekám pomyslný klobouk, jelikož museli v tropickém horku odehrát dva zápasy.

FAŠV U13 – Baník Sokolov 3:6 (1:3)

Branky: Kočka 2, Podlaha
Sestava: Valštýn-Kočka,Džavík,Šrajbr-Podlaha,Sádecký,Rakušan-Pospíšil
Střídali: dvojčata Šleierovi

Všichni jsme doufali, že se nám v posledním zápase podaří malinko napravit reputaci z posledních zápasů, které jsme odehráli po špatných až mizerných výkonech. Celý Květen jsme nejen výsledkově, ale i herně naprosto zklamali. Pořád to řešíme, povídáme si o chybách na tréninku, před zápasem. Jenže vlezeme na hřiště a již ve 3. minutě prohráváme 0:3!!! Opět po individuálních chybách, zde je už nutno dodat, že většina mužstva na tuto soutěž výkonnostně nemá. První poločas nám tedy utekl a až v poslední 10ti minutovce jsme hru vyrovnali a začali trochu hostující mužstvo trápit. O přestávce jsme v kabině zas řešili stále stejné věci. Do druhé půle jsme trochu pozměnili sestavu a najednou se nám začalo dařit. Předvedli jsme hned zkraje dvě pěkné kombinační akce, které kluky nakoply. Bylo nás 15 minut plné hřiště, drželi jsme míč, dobře jsme kombinovali a dařilo se i střelecky. Najednou jsme vedli 2:1 a hosté nevěděli kam dřív skočit. No a jak už je to zvykem, vše jsme zkazili během 7. minut, kdy jsme opět po strašných individuálních chybách lehce poslali Sokolov do dvoubrankového vedení. Až v poslední 5ti minutovce jsme zas zatlačili soupeře před jeho vlastní branku, nicméně jsme ze čtyř tutovek neproměnili ani jednu. Škoda, ale je vidět, že když se chce, tak by to celkem šlo, ale takové chyby, v takovém množství prostě dělat nemůžeme. Je potřeba vytvořit zdravou konkurenci, kluci z jedniček, kteří se k nám vracejí, by toto měli splnit. Někteří totiž měli místo v základu až moc jisté, jelikož střídající hráči nedokázali přesvědčit. Přesto dnes pochvala za některé povedené pasáže.

Závěrem bych chtěl zhodnotit celou sezonu a celé naše působení ve Varnsdorfu. Nejprve bych chtěl obrovsky poděkovat lidem, kteří se podíleli na chodu mužstva. Jéňa, Ondra, Pavel a Martina byli super parťáci, myslím, že jsme si vzájemně předali mnoho pozitivního, které si přeneseme do naší další trenérské práce. Díky moc teď už můj bývalí realizační týme. Druhé poděkování patří všem hráčům, kteří poctivě celou sezonu reprezentovali své kluby a vám rodičům, kteří jsme mi ve všem pomohli a vyhověli, díky moc všem. Přeji vám hráčům hezké prázdninové období, prožijte prima zážitky a hlavně, ať se vám vyhnou všechna zranění. Vám rodičům pevné nervy s trenéry, kteří budou vaše děti provádět dalším obdobím a hlavně komunikujte a nezakazujte dětem fotbal.

Osobně si nesu do mého dalšího života spoustu plno nádherných zážitků, bohužel i plno dojmů, které mi připadají mírně řečeno poněkud podivné. 2,5 roku jsem s mým ročníkem kluků i přes protesty mých šéfů vypomáhal klubu FAŠV Varnsdorf, týden co týden jsme poctivě jezdili vypomáhat tomuto klubu. Nejdříve to bylo jen s pár hráči, poté to přešlo do celého týmu no a nakonec jsme doplňovali 3 !!! varnsdorfské ročníky, U14-U13-U12. Všechno probíhalo celkem v pohodě až do doby, kdy jsem oznámil, že jsem tak vyčerpán, a že v další sezoně bych se chtěl zaměřit a věnovat jen děčínským klukům. Po tomto jako by se vše otočilo, najednou jsem si připadal, jako bych přijel někam, kde se necítím dobře. Myslím, že jsem vypomohl tolik, jako žádný jiný trenér. Proto tvrdě odsuzuji vedení varnsdorfského klubu, protože když né já, tak alespoň ti kluci zasloužili alespoň poděkování, styďte se pánové.

Dušan Sádecký

1.SK Líšeň 201920