NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 25.10. | 14:30   /    FC MAS Táborsko - FK Varnsdorf

Zápasy plné soubojů nám nesedí

8.10.2020

V repre pauze zhodnotil trenér Oulehla nejen uplynulých 6 kol...

Jak hodnotíte prvních 6 kol?
Tak máme 7 bodů, což zatím není špatná pozice do dalších kol. Musíme být skromní a určitě jsme obezřetní. Člověk musí brát každý bod. Soutěž je hodně vyrovnaná. Rozhodují maličkosti. Dostali jsme 6 branek a z toho 3 z penalt. To není úplně zlé, ale taky víme, že máme prostor pro zlepšení. Měl by nám tam pomoci ještě více Martin Kouřil. V útočné fázi je to vždy to nejtěžší, tam máme určitě velké rezervy. Tam můžeme hodně věcí zlepšit. Chceme být kombinační, aktivní, ale ne vždy se nám to daří. Herně určitě zatím nejsme tam, kde bychom chtěli.

Který zápas byl pro vás překvapení a který zklamáním?
Více nám vyhovuji zápasy, kde se hraje kombinačně, kde soupeř chce více hrát. Ve druhé lize, ale většina týmu má filozofii postavenou na dlouhé přihrávce, tedy překonání střední zóny bez kombinace. Je tam malé riziko ztráty na vlastní polovině a možnosti inkasovat. Pak se snaží tlačit soubojem na dlouhé míče a jdou do pokutového území, zápas se tím dostává do soubojů, což nám úplně nesedí. Jsme menší tým a silově slabší. I když teď se nám daří tým výškově zvedat. Příchod Hasila, Zbrožka a Kouřila je toho příkladem. Musíme se prosadit kombinací, aktivním pohybem do zhuštěné obrany soupeře a na to musíte mít kvalitní techniku, přesnost, vnímání prostoru a spoustu dalších věcí. To je ve fotbale to nejtěžší. Tam zatím tak kvalitní nejsme. Proto nám více sedí mužstva, která chtějí kombinovat a více se otevřou. Do plných se hraje těžko a jak první inkasujete, je zle.

Jak bude probíhat následujících 14 dní?
Tento týden máme více herně - kondiční. Zátěž je vyšší než obvykle v normálním cyklu. Více jdeme do silového tréninku, vytrvalostních her. Zaměření v taktice je na obranou činnost, součinnost obranné a záložní čtveřice. V útočné fázi pracujeme na překonání obranného bloku soupeře, to co nás trápí. Pak máme individuální tréninky, kde jsou kluci rozděleni do jednotlivých postů a dělají činnosti, které se v zápase na jejich postu objevují častěji. V dalším týdnu se již budeme chystat na Vlašim.

V posledním odehraném zápase, jste dal šanci Martinu Vaňákovi, jak jste byl spokojený s jeho výkonem?
Máme dva vyrovnané a mladé brankáře. Bylo na Martinovi vidět, že šel do zápasu po delší pauze, utkání odchytal bez problému. Má ale hodně věcí, které musí posouvat dál a zlepšovat, tak to ale u mladých a nezkušených hráčů bývá. Jsou s Adamem Richterem a Tomášem Hladíkem dobrý tým. Základem je, aby si prali a respektovali se. Navzájem na sebe zdravě tlačili a zlepšovali se. Musíme být všichni trpěliví. Mají všechno před sebou.

Dominik Breda, nová posila, toho letos moc neodehrál. Jak to s ním vypadá?
Dominik je skvělý hráč, ale bohužel má utržený křížový vaz. Čeká na termín operace. Nyní nohu před operací posiluje a nezbývá mu než čekat na operaci.

Nyní se do klubu natrvalo vrátil obránce Martin Kouřil, nepotřebujeme spíše posílit v útoku?
Ano, za Martina jsme rádi, pro nás je to nadstandardní hráč. V sestavě máme více možností, jak hráče složit. Ano, útočník by se nám hodil. Není to tak, že nikoho nechceme, musíme vycházet z možností, které máme. Ať je to poloha města, ekonomické možnosti klubu, atd.. Není to jednoduché. Snažíme se, ale není to jednoduché najít hráče, který by splnil to, co je potřeba a šel hrát do Varnsdorfu. Ale nebrečíme, snažíme si poradit, jak to jen jde.

Jak se zapracoval z role hráče do pozice trenér Radek Porcal?
Radek přepnul velmi rychle. Jako hráč poznal trenéry, byl v lize a něco už viděl. Na fotbal má dobrý pohled, vidí ho v souvislostech a zdravě. Jako trenér je na začátku, teď se musí vzdělávat a myslím, že jako trenér brankářů může udělat dobrou kariéru. Určitě na to má. Hodně rychle přepnul, s Honzou Filipem, Zbyňkem Přibylem a Milanem Tajnertem, jsou pro mě i tím důležitým článkem. Rozumíme si, to je důležité.

Sledujete dění ve varnsdorfské mládeži?
Sleduji práci s mládeží napříč celým klubem. Prakticky denně chodím na tréninky mládeže a sleduji práci trenérů. Pořád hledám inspiraci, člověk se pořád učí, vzdělává a sbírá zkušenosti. Město Varnsdorf leží v oblasti, kde to není lehké, ale mládež je zde postavena na pevných základech a myslím, ze dělá městu Varnsdorf opravdu skvělou reklamu. Je zde přes 200 dětí, kteří mají své sportovní vyžití, pravidelně se hýbou a mají kde smysluplně trávit svůj volný čas. Budují si vztah ke sportu. Dokladem toho je i to, že nyní máme v A mužstvu tři dorostence. Brankáře Hladíka a hráče Kubra a Pajkrta. Na druhé straně je potřeba si říct, že činnost mládeže dnes stojí nemalé finanční prostředky. Z mládeže jsem vzešel a hodně jsem se s Pavlem Hradiským o mládeži bavil. Nyní mám velmi dobrý vztah s Martinem Hamadou, který řídí mládež nyní.

Neděle 25.10. | 10:00
Neděle 25.10. | 12:00